Výtvarná soutěž Kdy volat 150?

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje v letošním roce uspořádal XII. ročník výtvarné soutěže „Kdy zavolat 150“. Do soutěže se přihlásilo 494 obrázků z 25 základních škol. Vítězná díla vybírala odborná porota studentů z Katedry výtvarné kultury Pedagogické fakulty Západočeské univerzity a své vítěze si vybrali také sami hasiči.
V I. kategorii (žáci 2. – 3. tříd) se na 2. místě umístil David Kolesa z 3.C, v II. kategorii (žáci 4. – 5. tříd) si cenu hasičů odnesl Jan Jirsa z 5.A, který se umístil na 1. místě.
Slavnostní vyhodnocení a ocenění nejlepších výtvarníků proběhlo 16. 11. 2023 v obřadní síni plzeňské radnice.

Od 1. – 30. listopadu 2023 probíhá v 1. patře plzeňské radnice pro veřejnost výstava vítězných obrázků a také stovka nejzajímavějších soutěžních děl.