VNITŘNÍ (PROVOZNÍ) ŘÁD

vedoucí kuchyně: Jana Šurová
e-mail: mandikovani@zs33.plzen-edu.cz
pokladní hodiny: 7:00 – 8:00 hodin a 11:00 – 11.30 hodin

1) Provoz ŠJ se řídí Vyhláškou č. 107/2005 Sb., ve znění pozdějších předpisů a hygienickými předpisy. Jídelníček je sestavován na základě zásad zdravé výživy a dodržování spotřebního koše vybraných potravin.
Základní vyhlášky a předpisy jsou k dispozici v kanceláři školní jídelny.
Strávník má nárok na oběd jen pokud má na svém kontě obnos, který plně pokryje cenu oběda.
Nesnědené jídlo musí strávník vrátit společně s použitým nádobím na určené místo, odnášení nádobí a zbytků jídel ze školní jídelny je zakázáno.

2) výdejní doba oběda:
pro cizí strávníky: 11:00 – 11:30 hodin
pro děti a zaměstnance: 11:30 – 14.00 hodin
do jídlonosičů první den nemoci: 11:00 – 11:30 hodin

výdejní doba snídaně (pro žáky RFA): 7:30 – 7:55 hodin
výdejní doba svačin (pro žáky RFA): 9:40 – 9:55 hodin

3) Výše stravného je určena vlastní kalkulací dle Vyhlášky č. 13/2023 Sb.

Strávníci jsou zařazeni do kategorií podle věku, kterého ve školním roce (od 1.9. do 31.8.) dosáhli.

Cena v základních kategoriích činí:

snídaně, přesnídávka, svačina pro žáky RFA: 46,– Kč
oběd pro žáky RFA: 48,– Kč

oběd: žáci 7 – 10 let: 34,– Kč
11 – 14 let: 36,– Kč
15 let a více: 38,– Kč
zaměstnanci: 39,– Kč
cizí strávníci: 85,– Kč

4) Strava je vydána na základě správného zvukového a světelného signálu po vložení karty
nebo čipu do snímače. Strávník je povinen nosit denně svojí kartu nebo čip. Případné zapomenutí
se řeší s vedoucí školní jídelny.

Přihlášení a odhlášení obědů je možno osobně v kanceláři školní jídelny v úředních hodinách,
telefonicky na čísle 378027415, na záznamník školní jídelny nebo na e-mail vedoucí školní
jídelny. Za včas neodhlášenou nebo neodebranou stravu se finanční ani věcná náhrada
neposkytuje.

Stravování v době nemoci škola nezajišťuje. Odhlášení obědů se přijímá nejpozději do 6:00
hodin ráno. První den neplánované nepřítomnosti strávníka ve škole se pro účely stravování
považuje za pobyt ve škole, dotovaný oběd je možno odebrat do jídlonosičů. Další dny nemoci
je nutno obědy odhlásit nebo po domluvě s vedoucí školní jídelny odebírat za celkovou cenu
bez dotace, tj. za cenu pro cizí strávníky.

5) Platba stravného se provádí:
– inkasem na účet ŠJ (cca 20. v měsíci)
– převodem na účet ŠJ (20137311/0100)
– hotově v pokladně školní jídelny
– fakturací pro žáky RFA

Platba se provádí měsíčně zálohově předem za přihlášené obědy , odhlášené obědy se odečítají
při následující platbě. První den v měsíci je nutné mít stravné již uhrazené.

Vyúčtování stravného na konci školního roku bude provedeno u každého strávníka na základě
jeho pokynů s těmito možnostmi:
– zůstatek na kontě je ponechán pro další školní rok
– zůstatek je převeden na vlastní účet strávníka
– zůstatek je vyzvednut v hotovosti v dohodnutém termínu

6) Čip na obědy obdrží strávník za poplatek 15,-Kč v kanceláři ŠJ po předání přihlášky a zaplacení stravného. Jeho ztrátu je strávník ve vlastním zájmu povinen okamžitě ohlásit v kanceláři ŠJ a za poplatek 15,- Kč zakoupit čip nový.

7) Dozor ve školní jídelně zajišťují pedagogičtí pracovníci 33. ZŠ, případně jiní zaměstnanci školy.

8) V době prázdnin, případně mimořádného ředitelského volna, jídelna až na výjimky nevaří
a každý strávník je automaticky odhlášen. O těchto termínech jsou strávníci s předstihem informování na webových stránkách školy a nástěnkách školní jídelny.

9) Jídelní lístek na každý týden je vyvěšen v jídelně, na nástěnkách školy a na webových
stránkách školy.

10) Zaměstnancům školy je zakázáno vydávat obědy do přinesených nádob. Zaměstnanci školy nemají nárok na stravu ve školní jídelně v době nemoci, čerpání RD, samostudia, OČR a náhradního volna.

11) Dotazy, připomínky, případné problémy řešte ihned přímo v kanceláři vedoucí ŠJ.

Zpracovala:
Nikola Mandíková, vedoucí školní jídelny