Fotbal

Fotbalisté docházející na 33. ZŠ tvoří v převážné většině mládežnickou základnu partnerského prvoligového klubu FC Viktoria Plzeň. Rovněž jsou zde i žáci, kteří aktuálně hostují v jiných fotbalových oddílech (např. Senco Doubravka, SK ZČE Plzeň, FC Rokycany, TJ Jiskra Domažlice, Slavia Vejprnice, TJ Tlučná, TJ Košutka Plzeň, SK Horní Bříza, TJ Kozolupy aj.) Fotbalisté navštěvují sportovní třídy, kde dochází v týdenním rozvrhu k navýšení počtu hodin tělesné výchovy. Žáci, kteří se nedokáží přizpůsobit náročnějšímu režimu, ať už po stránce výchovně vzdělávací, tréninkové nebo lidské, jsou z těchto tří přeřazeni do běžných tříd. Záleží tedy pouze na žácích samotných, jak s touto šancí naloží.

Kondiční tělesná výchova (2 hodiny týdně)

Celoročně věnujeme pozornost stimulaci kondičních a koordinačních motorických schopností mladých sportovců, a to v souladu s požadavky herního výkonu a přípravy na něj. Samozřejmostí je takové zatěžování, které odpovídá věkovým zvláštnostem jedinců. Za tímto účelem účelem využívají odborně vzdělaní trenéři školní hřiště, tělocvičny a prostory Městského atletického stadionu

Tělesná výchova (2 hodiny týdně)

Tělesná výchova probíhá podle platného ŠVP s rozšířeným množstvím gymnastických cvičení. Náročnější gymnastické prvky (přemet, přeskok, salto, salto vzad) jsou konzultovány s trenérkou gymnastiky.

Tělesná výchova plavání (1 hodina týdně)

Cílem je rozšíření základních pohybových dovedností a zároveň zkvalitňování pohybové kultury mladých sportovců. Podle probíhající části sezóny se vhodně voleným obsahem rozvíjí buď fyzická zdatnost nebo mají hodiny charakter aktivní regenerace a plavecké koordinace. Hodiny probíhají ve školním bazénu přímo v areálu školy.

Nejvýznamnější úspěchy:

• 2. místo v ČR liga starších žáků (2007)
  • 2. místo na mezinárodním turnaji Cordial Cup v Rakousku (2008)
  • 1. místo McDonalds Cup v Jablonci (2010) a Olomouci (2011)
  • 1. místo Minifotbal základních škol v Bílovci (2014) a Ústí nad Orlicí (2015)
  • 2. místo McDonalds Cup v Jablonci (2015)
  • několikanásobné vítězství na halovém Memoriálu J. Žaloudka

Tréninky

Tréninky jednotlivých kategorií probíhají na hřišti s přírodní trávou nebo se syntetickým povrchem, která jsou součástí školního areálu nebo ve školních tělocvičnách. Začátky tréninkových jednotek přímo navazují na ukončenou školní výuku. Pokud je mezi koncem výuky a tréninkem volná hodina, mohou ji žáci příjemně a zároveň užitečně strávit ve školním klubu.

Samotný tréninkový proces vedou vzdělaní trenéři, kteří získali odborné znalosti v trenérském studiu licence UEFA A nebo Trenér mládeže UEFA A. Někteří trenéři jsou zároveň i učitelé na škole. Výraznou stopu v tomto směru zanechali J. Žaloudek a A. Dvořák.

Propojení fotbal – škola

Jelikož není pro nás nejdůležitější vychovávat vrcholového sportovce, ale především slušného a všeobecně vzdělaného člověka, klademe velký důraz na prospěch a chování všech fotbalistů. Z toho důvodu byla zavedena Pravidla sportovních tříd (tzv. čárkový systém), která definují druh porušení pravidel a následný postih.

Aktuální tréninkový plán